Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape

  • 70 m²

Om du vill njuta av din semester i Dubai, kan du bo i lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape Dubai med 1 sovrum som ligger endast 1 km från Burj Lake och cirka 25 minuter till fots från Dubai Aquarium & Underwater Zoo. Den 70 m² stora lägenheten har bubbelpool och hydromassagebadkar, samt erbjuder tillgång till isrink i området.

Detta boende har utsikt över staden och erbjuder gästerna sitthörna och vardagsrum med luftkonditionering. Lägenheten erbjuder gästerna bekvämligheter som hårtorkar i badrummet. Det finns också en separat toalett och en dusch.

Lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, inklusive vattenkokare, kylskåp och glas.

Den här lägenheten ståtar med ett väldigt bra läge i distriktet Sheikh Zayed Road. En 20 minuters promenad tar dig till Dubais centrum. Dubai Mall ligger cirka 30 minuter bort till fots, medan Treehouse ligger några meter bort från lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape. Tunnelbanestationen Burj Khalifa / Dubai Mall är också belägen mindre än 1 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape Dubai
Luxury 1Br High Floor Paramount Midtown
Mobilpris

Luxury 1Br High Floor Paramount Midtown

10
Exceptionellt 2 recensioner
0 m från boendet
Spectacular Views On High Floor With Infinity Pool
Mobilpris

Spectacular Views On High Floor With Infinity Pool

6.5
Ganska bra 2 recensioner
23 m från boendet
3Br In Paramount With Panoramic Infinity Pool
Mobilpris

3Br In Paramount With Panoramic Infinity Pool

23 m från boendet
USD 221 USD 199
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • 24-timmars säkerhet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Jacuzzi

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:00
    Utcheckning: senast 11:00
    LicensnummerBUS-PAR-EDU6E
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape inkluderar bland annat Dubai Mall, Nad Al Sheba golf- & racerbana, Fontänen i Dubai.
    • Hur stort är lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape?
      Lägenheten Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape är 70 m² stort.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Ch Burj Khalifa View Pool 1Br Paramount Escape Dubai

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng